Głównym celem zaproszenia wystosowanego przez Komisję Europejską jest wyłonienie potencjalnych beneficjentów, którzy podejmą się zadania wdrażania środków informacyjnych (samodzielnych i spójnych zestawów działań informacyjnych) dotyczących polityki spójności Unii Europejskiej.
Beneficjenci otrzymają wsparcie na tworzenie i rozpowszechnianie wszelkich materiałów i treści związanych z polityką spójności UE, przy poszanowaniu ich całkowitej niezależności redakcyjnej.
Cele szczegółowe zaproszenia obejmują:
- promowanie i ułatwianie lepszego zrozumienia roli polityki spójności we wspieraniu wszystkich regionów UE;
- zwiększanie wiedzy na temat projektów finansowanych przez UE – w szczególności za pośrednictwem polityki spójności – oraz ich wpływu na życie mieszkańców;
- upowszechnianie informacji i zachęcanie do otwartego dialogu na temat polityki spójności, jej rezultatów, jej roli w realizowaniu priorytetów politycznych UE oraz jej przyszłości;
- zachęcanie do uczestnictwa obywatelskiego w sprawach związanych z polityką spójności oraz ułatwianie udziału obywateli w wyznaczaniu priorytetów na przyszłość tej polityki.
Wnioski o dotacje należy złożyć do 16 października 2017 roku.
Ogłoszenie wyników naboru powinno nastąpić najpóźniej w styczniu 2018 roku. Natomiast na luty 2018 r. planowane jest podpisanie umów o udzielenie dotacji z projektodawcami.
Orientacyjny czas trwania działań powinien wynieść 12 miesięcy (od 1 lutego 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.).
Więcej informacji na temat tego, co powinien zawierać wniosek, kto może złożyć wniosek i jaki budżet został przewidziany, można znaleźć na stronie Serwisu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
Formularze wniosku oraz dodatkowe informacje na temat niniejszego zaproszenia można znaleźć w wytycznych dla wnioskodawców dostęnych na stronie Komisji Europejskiej.